Wycieczki online – tworzenie od A do Z

Wirtualna wycieczka (online) – to specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna, która pozwala użytkownikowi na poruszanie się po danym obiekcie czy terenie. Za pomocą klawiszy oglądający może poruszać się we wszystkich kierunkach, dodatkowo możliwe jest zbliżenie każdego szczegółu. Funkcje multimedialne umożliwiają dołączenie w dowolnym miejscu zdjęć, filmów, dźwięku oraz dowolnych innych multimediów.

Wirtualne wycieczki to znakomity sposób na wizualizację (między innymi):

 • Terenów – tereny pod inwestycje, szlaki turystyczne, tereny wokół obiektów,
 • Budynków – wnętrza budynku z opisem wszelkich elementów wewnątrz przy wykorzystaniu obrazu, dźwięku czy filmu,
 • Nieruchomości – właściciele, którzy sprzedają lub chcą wynająć nieruchomość mogą umieścić na stronie internetowej wirtualną wycieczkę,
 • Eksponatów – oferta dla muzeów, możliwość opisu każdego eksponatu: tekstem, filmem, zdjęciami, komentarzem głosowym, dodatkową wizualizacją 3D,
 • Produktów – firmy mogą przedstawić swoje produkty w formie dwu lub trójwymiarowej wraz z dodatkowym opisem, parametrami, wizualizacją,

możliwa jest wizualizacja dowolnych obiektów, w przypadku małych przedmiotów (np. produktów) można zastosować wizualizację 3D, w przypadku obiektów odległych stosujemy gigapanoramy.

Przykładowymi odbiorcami usługi mogą być:

 • Miasta i Gminy – jest to znakomity sposób na promocję Miasta czy Gminy, ciekawych obiektów historycznych, rekreacyjnych, budowlanych
  jak i samego budynku Urzędu,
 • Firmy deweloperskie – zajmujące się budową czy sprzedażą obiektów mieszkalnych,
 • Branża hotelarska – hotele wraz z pokojami, kwatery, pensjonaty, gospodarstwa,
 • Turystyka – ośrodki wypoczynkowe, miejsca turystyczne
 • Handel – centra handlowe, sklepy i butiki
 • Uczelnie i szkoły, instytucje i inne obiekty publiczne
 • Motoryzacja – wirtualne wnętrza samochodów, autobusów, tramwajów, łodzi
 • Biura i punkty obsługi klientów każdej firmy
 • Gastronomia – restauracje, kawiarnie, puby, dyskoteki

wirtualne wycieczki, wzbogacone o funkcje multimedialne, mogą stanowić doskonałe narzędzie promocji. Możliwość poruszania się po obiekcie
oraz zwykła ludzka ciekawość mogą sprawić, iż internauta w ten sposób bardziej Państwa pozna i stanie się nowym klientem.

Profesjonalne zdjęcia

Dodatkową zaletą wykonania wirtualnej wizyty jest profesjonalny pakiet zdjęć, wykonany w najwyższej jakości, który stanowi opcję do wykonywanych usług. Zdjęcia zrobione zwykłym aparatem fotograficznym czy też aparatem komórkowym to dziś często standard. Nasza usługa to profesjonalne zdjęcia, wykonane najwyższej klasy sprzętem przez osobę znającą zagadnienia fotografii. Dzięki pakietowi zdjęć możliwe jest dowolne powiększenie danego obiektu oraz oglądanie szczegółów jego wizualizacji.

 

Najważniejszy jest montaż wycieczki

Realizacja usługi składa się z dwóch etapów.

I ETAP,
jest realizowany u Klienta i polega na wykonaniu zdjęć przy użyciu aparatu oraz specjalnych obiektywów i obrotowych głowic (w przypadku gigapanoram są to głowice elektroniczne).

II ETAP,
jest realizowany w naszej firmie, realizowany jest przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Polega na oprogramowaniu poszczególnych scen, połączeniu pomieszczeń, wykonaniu przycisków służących do przechodzenia pomiędzy pomieszczeniami, utworzeniu map, opisaniu wybranych obiektów za pomocą zdjęcia, filmu czy dźwięku.

MONTAŻ WYCIECZKI,
jest najważniejszym elementem usługi, ponieważ wpływa na odbiór całego przedsięwzięcia przez użytkownika. Aby skutecznie zaprezentować obiekt składający się z kilku pomieszczeń – prezentacja musi zawierać kilka połączonych ze sobą scen. Dobre wykonanie w tym zakresie daje jeszcze lepsze wrażenie „wirtualnego spaceru”, gdyż zwiedzający klikając, np. na drzwi lub przejście w korytarzu może automatycznie przełączyć się do kolejnej sceny (wirtualnego pomieszczenia).

Od osoby montującej wycieczkę zależy sposób działania, wygląd oraz ergonomia poszczególnych elementów sterujących, a więc również ogólne wrażenia użytkownika.

W ten sposób zrealizowana wycieczka może zostać zapisana jako aplikacja służąca do uruchomienia na komputerze lub jako strona www do opublikowania w Internecie.

Właściciel marki: ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o.